Hoşgeldiniz

Kısa Çalışma Ödemesi ve Banka Hesabı Tanımlama

E-Devlet’de ( Turkiye.gov.tr ) arama bölümüne “Kısa Çalışma” yazınca çıkan aşağıdaki linke tıklayın. İşsizlik Ödeneği/İş Kaybı Tazminatı ve Kısa Çalışma Ödeneği Sorgulama

Açılan yerde sağ tarafta Detay yazan yere tıklayın ve ilgili ödemelerin hangi tarihte ve ne kadar hesabınıza yattığını ve yatacağını görün.

E-Devlet’de ana sayfaya gelerek arama kısmına “şahıs” yazınca karşınıza çıkan Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama’ ya tıklayın.

Hesabın hangi banka hesabınıza yatmasını istiyorsanız o bankayı seçin daha sonra hesabınızı ve iletişim bilgilerinizi doğrulayın (IBAN’ı elle yazmıyorsunuz, bankayı seçince bilgiler otomatik geliyor).

Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan şahıs ödemeleri için kullanılan bir sistemdir. Detaylı bilgiye KULLANIM KILAVUZU‘ndan ulaşabilirsiniz.

Muhtemelen bu işlemi yapmadan önce ilgili ödeme PTT Bank’a yatmıştır ve ödemeyi PTT şubelerinden alacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra ilgili ödeme belirttiğiniz hesaba yatacak ve iletişime izin vermişseniz ödeme yapılınca cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecektir.