Hoşgeldiniz

Sherable Selfie

Google, e-posta hizmeti Gmail için bugün yeni bir uygulamanın duyurusu gerçekleştirildi. Şirketin blog’unda detayları açıklanan uygulama Shelfie adını alıyor.

Google, e-posta hizmeti Gmail için bugün yeni bir uygulamanın duyurusu gerçekleştirildi. Şirketin blog’unda açıklanan uygulama, akıllı telefonlarla kişilerin kendi kendilerinin fotoğraflarını çekmesi olarak tanımlanan selfie’nin benzer bir klonu durumunda.

Shelfie adını alan uygulama ile Gmail kullanıcıları kendi çektikleri fotoğrafları tema fotoğrafı olarak başkaları ile paylaşabilecekler. Shelfie adı da Sherable Selfie yani paylaşılabilir selfie kelimelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş.

Google Blog üzerinden yapılan açıklama ise şöyle;

“Bugün Gmail çift haneli rakamlara ulaşmış durumda. 10 yıl boyunca, siz -kullanıcılarımız-, bizim en büyük ilham kaynağımız oldunuz. Bize özellik olabilecek fikirlerinizi gönderdiğiniz, neyi sevdiğinizi ve sevmediğinizi söylediniz. Biz de doğum günümüz olabilecek bugünde size teşekkürlerimizi bir hediye ile iletmek istiyoruz. Hepiniz Gmail’de özel tema olarak selfie fotoğraflarınızı ayarlamayı çok seviyorsunuz, ancak bunda bir problem olduğunu bize ilettiniz. O da bu selfie fotoğrafları başkaları ile paylaşamamanız. Etkileyici saçınızın, göz kamaştıran kirpiklerinizin ve güzel kaşlarınızın posta kutunuzda sıkışıp kaldığınızı düşünmek bizim için bir trajedi. Şimdiye kadar bu böyleydi. Şimdi ise Gmail Shelfie, SHareable sELFIE, uygulamasını duyurarak selfie’lerinizi özgür bıraktığımız için gurur duyuyoruz.”

Nasıl kullanılır?

Peki Gmail’deki Shelfie nasıl kullanılır? Öncelikle posta kutunuzda Shelfie alanı açılması gerekiyor. Bunun için gerekli bilgilendirmeyi kısa süre zarfında Gmail hesaplarınıza girdiğinizde bulabilirsiniz.

Haberin Alındığı Site: http://shiftdelete.net/googledan-gmailde-shelfie-uygulamasi-51437.html